בעזרת מודל הפנטגון שיצרתי נגדיל את העסק באופן יציב שמתחשב בכל מחלקות העסק

בניית סיסטמים ותהליכי עבודה לצורך צמיחה בהרמוניה של כל מחלקות העסק תוך חלוקה לארבעה מחלקות עיקריות - ניהול / פיננסים / שיווק / מכירות.

מהות המודל היא לייצר הרמוניה בין כל מחלקות העסק כדי לייצר מערכת שעובדת כמו "שעון שווצרי" ובעל העסק מנהל אותה.

ככה בונים לא רק מערכת שיווקית אלא מערכת עסקית מנצחת !

  אסטרטגיה שיווקית ועסקית

למרבית העסקים אין תכנית שיווקית מסודרת שתייצר לקוחות באופן סיסטמטי דבר שגורם לאי יציבות ותלות בגורמים חיצוניים.

אני מכיר את זה שהלקוחות פשוט מגיעים ואפילו אם יש מספיק, עדיין יש בפנים מעין אי שקט שלפעמים יכול לגרום לך לעשות פעולות על אף שאתה יודע שהן לא הנכונות...

אי הוודאות גורמת להגעת לקוחות לא לבחירתך כך שגם משאבי הזמן, כוח אדם וכסף שלך בהכרח לא הולכים למקומות המדוייקים ביותר לעסק.

כדי שהעסק יצמח הוא חייב יציבות וביטחון וזה מגיע מתוך קהל לקוחות אידיאלי חוזר או חדש שרוכש באופן קבוע. אחרי שמייצרים את מכונת השיווק הזו ניתן לפתח את אפיקי הרווח בעסק ואף לייצר חדשים ע"י עבודה עם הקצאת תקציבים ומשאבים קבועים מראש על פי תכנית עבודה כללית.

 אסטרטגיה שיווקית בדיגיטל

הגדרת לקוחות יעד - תיאור מדויק של ה"אוואטר"
הגדרת אפיקי שיווק - עיבוי ויצירת נכסים דיגיטליים במגוון אפיקים
הגדרת יעדים - מדידה ותיקון תוך כדי תנועה
סטורי סטלינג - סיפור המותג
משפך שיווקי -הגדרת סדרת פעולות לצורך חשיפה מקסימלית והעברת מתעניין ללקוח
איסוף מידע וניתוחו - אוטומציות וניהול המידע במערכת CRM למיקסום עלות השיווק

חלוקת העסק לארבע מחלקות

שיווק

כדי ליצור מערכת שיווקית משומנת נעבוד במספר אפיקים על מנת שלאורך זמן יחס תקציב השיווק לעומת ההכנסה יצטמצם וכך נוכל להשאיר את תקציב השיווק ובאותו זמן להגדיל את המכירות והריווחיות, כי מה שלא גדל קמל!!!

 שיווק ממומן - יצירת תנועת לקוחות חדשים באופן קבוע
שיווק אורגני - הקטנת עלויות השיווק לטווח הארוך
שיווק מסורתי - חיבור לכל העולמות,ישנים וחדשים
שיווק אישי - כי היחס האישי עושה את ההבדל

מכירות

ככל שמחלקת השיווק שלנו תפעל יעיל יותר ותייצר לנו מתעניינים שתואמים את האג'נדה של העסק, כך גם יגדלו אחוזי הרכישות שלנו. אם נבנה את סל המוצרים נכון ונייצר למתעניינים אפשרויות רכישה שונות כך יגדלו אפשרויות המכירה ובשילוב שיפור מתמיד של כישורי המכירה של הצוות נוכל לייצר גידול מתמיד במכירות העסק.

התאמת סל מוצרים - מוצרי חדירה, בסיס, פרימיום
מוצרי פרימיום - למכור פחות ולהרוויח יותר
שיפור צוות המכירות - שיפור % סגירת העסקאות
מכירה ללקוחות קיימים - לנצל את המשאבים

ניהול

בעל העסק מחזיק בהגה של ה"ספינה" כך שאפילו שינוי של מעלה אחת יוביל אותה למקום אחר לגמרי...הצלחת העסק תיקבע על פי הדרך שבה מנוהל העסק בשוטף, על פי דפוס החשיבה של בעל העסק ושינויים בהתאם למצבים חדשים, היכולת לגייס כוח אדם איכותי ולהציב מטרות מדידות שאליהן מגיעים באופן עיקבי. בתוך קטגוריה זו נכנסים המון תחומים (רכש, מלאי,לוגיסטיקה, כח אדם, תפעול, נהלים ועוד...) וזו אחת הסיבות המרכזיות שבעל העסק צריך לעסוק בניהול העסק ולא בתפעולו (מה שבפועל לא קורה ב80% מהמקרים)

תיכנון מקדים - מדייק מהלכים
אוטומציה לתהליכים - ייעול תהליכים וחסכון בכ"א
בעל חברה כמנהל - לראות את התמונה מלמעלה
ניהול צוות - יצירת עובדים יעילים ומחוברים

פיננסים

מטרת עסק הינו יצירת כסף במטרה ראשית שתוביל למטרות אחרות חשובות לא פחות, אם זה עבור חופש כלכלי רגשי או נפשי, בסוף היום כסף הוא המנוע של העסק ואם לא נדע להתייחס אליו ולנהל אותו נכון אז יהיה לנו הרבה פחות ממנו. ככל שנרבה להקטין הוצאות ולהגדיל הכנסות כך יישארו לנו יותר רווחים וככל שנדע לנתב את אלו נכון כך נוכל להשקיע בעסק או מחוצה לו וכך למנף את נכסינו ולייצר צמיחה אקספוננציאלית.

ספקים - בחינה ורענון עלויות סחורה ושירותים
הוצאות קבועות - חיסכון מהוצאות קבועות גדול מהגדלת ההכנסות
תכנית פיננסית - לעבוד עם תקציבים
שיפור תזרים מזומנים - לא לעבוד תחת לחץ מתמשך

שאלות נפוצות

 • האם תוכל להתחייב לתוצאות?
  • אני לא יכול להתחייב לתוצאות היות וזה העסק שלך כך שאני לא מחליט על הפעולות שייעשו בפועל. ניתן להתחיל בחודש הראשון עם השירות הבסיסי והמוזל של ייעוץ מרחוק כדי לקבל להבין את הדרך אליה נלך ולאחריה תהיה לך האפשרות לקבל החלטה מושכלת. בדרך כזו מהצד שלי אוכל לספק לך תכנית עבודה בסיסית כך שהמטרות והדרך יהיו ברורים ומהצד השני הסיכון הכספי שלך יהיה ממש נמוך.

 • אם אני מכיר את העסק שלי כל כך טוב איך אתה תוכל לדעת מה טוב לעסק שלי יותר ממני?
  • להיפך, בגלל שאת/ה יותר מדיי בתוך העסק זו הסיבה שלא הצלחת למצוא פתרונות טובים...אני מאמין שיש לך את כל היכולות אבל לפעמים כשאנחנו מסתכלים על משהו יותר מדי זמן קשה לנו לראות את המציאות כמו שהיא. עם הנסיון העשיר שצברתי בעשור האחרון במאות סוגי עסקים, אני יודע לנתח מגוון רחב מאוד של סוגי עסקים ולשלב שיטות מתחומים שונים כך שגם בעסק שלך יהיה ניתן לחוות תוצאות טובות מאוד (או שלא, את זה אגיד לך בשיחה)

 • אני יודע מה צריך לעשות אבל אין לי מי שיעשה את זה, יש לך פיתרון?
  • בוודאי, זו הסיבה שיצרתי את השירות "שכפל אותי". יש לי נסיון עסקי באופן אישי עם 3500 בעלי עסקים ואני מאוד אוהב לעשות חיבורים עסקיים. בנוסף אני מבין דברים מהר מאוד ויש לי יכולות גבוהות כך שאני מוכן לקחת ממך כל משימה שלא מתאים לך לעשות.

 • אין לי כסף כרגע לשלם ואני מוכן לשלם כנגד הצלחה, האם זו אפשרות?
  • אני מציע ללקוחותיי שירות של ליווי אישי כנגד הצלחה אך בכל מקרה יש סכום של ריטיינר כלשהו, זה יכול להיות בטווח של 1,000-4,000 ש"ח וזה תלוי בכמות העבודה שנדרש לעשות. בכל מקרה זה יוצא משתלם ללקוח כי סכום הריטיינר נמוך מאוד יחסית להחזר ההשקעה כך שה ROI גבוה

 • האם יש התחייבות לזמן בתכניות שאתה מציע?
  • באופן עקרוני אני לא אוהב לחייב אף אחד לעשות מה שהוא לא רוצה. יותר מזה, אני לא רוצה להיות נטל אלא רוצה לגרום לך להצלחה. היות וכך, אין התחייבות לאף אחת מהתכניות מלבד חודש תשלום קלנדרי (כלומר אין החזר על חלק יחסי מהחודש). על אף זאת אציין שתהליכים לוקחים זמן וכדי ששינוי אמיתי יתחולל אני ממליץ לבצע תהליך ליווי של לפחות 4 חודשים.

שורה תחתונה

אני מאמין שלא סתם הגעת עד לפה ואני יודע שיש לי את הידע, הכלים והנסיון כדי לקחת אותך לשלב הבא, אגזים ואומר, גבוה משחשבת...

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר עכשיו לשיחה ראשונית ואם יש לך עניין אז אשמח גם לפגישה פיזית כי אני איש של אנשים

מחכה לראות אותך :-)

לווטסאפ האישי שלי