Blog

הבלוג של רועי יששכר

פוסט

פוקוס

הבסיס להגשמת מטרות הוא הצבת יעדים.
יצא לי לאחרונה להיפגש עם כמה לקוחות שאצלם שמתי לב לדפוס חזק מאוד- היעדים שם לא ממש מוגדרים. כלומר ההתנהלות היא לפי "אני עושה פעולות ומגיעות תוצאות" אז אני מאוד רוצה להתייחס לזה כי ככל שניתחתי את זה והשלכתי על עסקים אחרים הבנתי שזו התנהלות נפוצה אצל רוב בעלי העסקים.
אז ככה, כדי שנעשה משימה בצורה טובה ויעילה אנו צריכים פוקוס (מיקוד של משאבי אנרגיה זמן כסף וכו) מסוים על אותה משימה. ככל שהפוקוס שלנו יגדל כך המשימה תבוצע מהר וטוב יותר. זו אקסיומה.
אם כך, אז גם התוצאות שלנו במכירות הינן נגזרת של הפוקוס שלנו במשימה הזו...ככל שנגדיר לנו יעדי מכירה ונתמיד בהם, ממש לדגום אותם באופן יומיומי, כך הסיכוי יגדל שנגיע למטרות שלנו.
אם חשבתם שזה יבוא על חשבון השירות או משימות אחרות בעסק אז כנראה אתם לא מעריכים את העסק שלכם או שיש מה לתקן שם...
שוב (ובכוונה), כשנשים לנו יעד מכירות ונדגום אותו באופן שוטף זה פשוט יפריע לנו בצורה כזו שנרצה עוד יותר להשיג את המשימה. ככה המוח שלנו עובד. תאמנו אותו ותוכיחו לעצמכם שאתם מסוגלים, אפילו אם בשביל המשחק...(אגב הכל זה משחק, זה פשוט עושה את זה יותר כיפי )
מה יכול לקרות? מקסימום תרוויחו 
אל תתנו לאף אחד או לשום מצב להוריד לכם את האנגיות, זה המנוע!!!
יום חזק מלא באנרגיות של עשייה 

רועי יששכר

Nov 24, 2020

פוסט

שירות

פעמים רבות יוצא לי לפגוש בעלי עסקים שבשיחה ראשונית נראה שכביכול מייחסים חשיבות לא קטנה לשירות אבל כשמעמיקים בשיחה יוצא שאני משקף להם את רמת השירות הנמוכה שהם מציעים (כמשוב בונה כמובן) וכתוצאה בלתי נמנעת מזה מאמצי השיווק שלהם קשים מאוד ויקרים.
חשוב לחדד שלטווח הבינוני/ארוך, המשאבים הפיננסיים שנשקיע בשיווק עולים פי כמה על אלו שנשקיע על רמת שירות גבוהה שתייצר לנו :
לקוחות מרוצים - רמת האנרגיה שלנו ושל כל הארגון תעלה
לקוחות חוזרים - מאמצי שיווק אפסיים לאותם מוצרים
לקוחות חוזרים - מאמצי שיווק אפסיים למוצרים שונים (UP SALE)
לקוחות חדשים - הפניות אורגניות מלקוחות מרוצים
עובדים מרוצים - לקוחות מרוצים יגרמו לסביבת עבודה מפרה שכיף לעבוד בה
אז מתי לאחרונה בחנת את רמת השירות שלך?
טיפ לבדיקת רמת השירות - שליפת 10 לקוחות (משלמים) אקראיים מהתקופה האחרונה וביצוע שיחות יזומות לאותם לקוחות ע"י נציג שירות שקיבל רשימת שאלות מראש עם מלל חופשי וכולל ציון 1-10 לכל שאלה (רצוי להקליט את השיחות לצורך ניתוח מעמיק - לא לשכוח לבקש את אישור הלקוח בתחילת השיחה).
ניתוח ראשוני של התשובות לפי ציון כבר יביא לך מסקנות ראשונות של מקומות לשיפור.

רועי יששכר

Nov 24, 2020

פוסט

פחד

אם זה עוד לא היה ברור לך אז התוצאות שלך בעסק לא לשביעות רצונך בעיקר בגללך...
אין בכלל קשר בין המוצרים שנמכרים או השירות שניתן...
בעל העסק זה לב העסק - הוא זה שמכתיב את האג'נדה, הוא זה שמכתיב את האסטרטגיה העסקית והוא זה שמוציא לפועל וגורם לפעולות לקרות.
הרבה פעמים אני נתקל בבעלי עסקים שפוחדים לעשות מהלכים כאלו או אחרים ולרוב הם אנשים ממש אבל ממש מוכשרים...
אז מה עוצר אותך? גיליתי שהרבה פעמים זה הפחד שמנהל את ההצגה...
מתחת לפני השטח ומתחת לתמונה שציירנו את עצמנו לעולם, רוב בני האדם מסתובבים בעולם בתחושה של פחד - פחד מחוסר הצלחה, פחד מחוסר ידע, פחד מהפסד ועוד סוגים שונים של פחדים שכולם בבסיסם זהים.
אז זו ההגדרה שלי לפחד :
פחד הינו מנגנון הגנה של הגוף שמתריע לנו בפני סכנה צפויה.
הדרך שלי להתמודד עם פחד:
ניהול סיכונים - בכך שאני מבצע ניהול סיכונים מעמיק, אני מצליח "להסתכל לפחד בעיניים" ולצמצם את הסיכון משמעותית ורק אח"כ לקבל החלטה מושכלת אם הפעולות אכן רצויות לי. על ידי ניהול הסיכונים אני מעלים את הפחד לחלוטין ולא נותן לו לנהל אותי...
שיהיה לנו שבוע נפלא ופורה 

רועי יששכר

Nov 24, 2020

אשמח לדבר איתך :-)

נא למלא את פרטיך ואחזור אליך בשעות הקרובות

שדות החובה הם רק שם, טלפון ואימייל

#